Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

1Gizlilik Politikası
1.1Dört Bilişim sitesinde işlem yapmadan önce lütfen bu Gizlilik Politikasını okuyunuz, Gizlilik Politikası’nı kabul etmiyorsanız, lütfen Dört Bilişim sitesi üzerinde işlem yapmayınız. Bu Gizlilik Politikası Dört Bilişim için geçerlidir ve Dört Bilişim üzerinde bahsi geçen diğer siteler için bağlayıcı niteliği bulunmamaktadır. Bu Gizlilik Politikası ile Dört Bilişim un şartlarını kabul etmiş olmaktasınız.
2Kişisel Bilgi
2.1Ürünlerimizi sizlere tanıtmak, yeni ürünlerimiz, hizmetlerimiz yada promosyonlarımızdan sizleri haberdar etmek, yeni ürün satışı yapmak veya ürün satışı sonrası destek vermek için Dört Bilişim sitesinde; isminiz, adresiniz, e-posta adresiniz ve telefon numaranız gibi size özel, kişisel bilgilerinizi istememiz gerekebilir. Mevcut bilgileriniz yeterli olmadığı durumda ek bilgiler sizden e-posta, telefon veya faks gibi iletişim araçları ile istenebilir. Tüm bu kapsam içerisinde toplanan bilgi Dört Bilişim sitesinde kişisel bilgi olarak nitelendirilmektedir.
3Otomatik Olarak Toplanan Kişisel Olmayan Bilgi
3.1Dört Bilişim siteyi ziyaretiniz sırasında, İnternet protokol adresiniz, bilgisayarınızın işletim sistemi, tarayıcı tipiniz, trafik biçimleri yada herhangi ilgili Web sitelerinin adresi gibi belirli teknik bilgiyi toplamamıza imkan veren teknolojileri kullanabilir. Ziyaretçilerimiz hakkında daha detaylı bilgi elde etmek için sitemiz tarafından bilgisayarınıza cookie -çerez- olarak nitelendirilen bilgi dosyaları gönderilebilir. Bu dosyalar tamamen kullandığınız sistem ile ilgili teknik bilgi içeren ve dünyada yaygın olarak kullanılan dosyalardır.
4Bilginin Paylaşımı
4.1Dört Bilişim kişisel bilgi içermeyen datayı (Kullanılan işletim sistemi, ziyaretçilerin cinsiyeti vb. üçüncü şahıslar ile bilgi vermek amacıyla paylaşabilir. Yasal olarak tarafımızdan istenmedikçe kişisel olarak nitelendirilen özel bilgiler 3. şahıslar ile paylaşılmamaktadır. Dört Bilişim Cnc Bilişim Hizmetleri İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şirketi markasıdır, ve kişisel bilgiler; bilgi veya promosyon amaçlı şirket bünyesindeki diğer siteler ile paylaşılabilir. 4.2Alınan hizmete bağlı olarak (SSL, domain, lisans vb.) Dört Bilişim kullanıcı bilgilerini tescil veya hizmetten yararlandırma işleminde kullanmak için üçüncü taraflar ile paylaşabilir. Burada paylaşımın amacı işlemin gerçekleşmesi için gerekli olan zorunlu bilgilerin ilgili taraf (kurum/firma) ile paylaşılmasıdır. Alan adı tescilinde ICANN kurallarına bağlı olarak Dört Bilişim whois bilgilerini ICANN ın zorunlu koştuğu ve belirleyeceği kurum veya firmalara iletebilir. Domain tescilinde; zorunlu olarak Domain Operatörüne aktarılan hesap ve whois bilgilerini Domain Operatörü kendi işleyişleri için kayıt edebilir ve işleyebilirler.
5Güvenlik
5.1Dört Bilişim verinin mutlak güvenliği için gerekli teknolojik tedbirleri almaktadır. Ancak hiç bir teknolojik sistem %100 güvenli değildir. Dört Bilişim un hatalı kullanım yada kişisel bilgilerinize yetkisiz erişim gibi riskleri önlemek yada minimum seviyeye indirmek için gerekli tedbirleri almaya ve bu yönde bilgilendirici yayın yapmaya çalıştığını bilmenizi isteriz. Özellikle online işlem sırasında kullanılan kredi kartı bilgilerinin 128 bit şifreleme teknolojisi ile tarafınızdan alınıp bankaya iletilmektedir.
6Değişiklikler
6.1Dört Bilişim ziyaretçisi tarafından girilmiş olan eksik yada yanlış bilgiyi, ziyaretçisinden gelecek yeni bilgi veya çapraz sorgulama yöntemi ile elde edeceği doğru bilgi ile değiştirebilir yada silebilir.
7Yedekleme
7.1Dört Bilişim olarak dilediğimiz zaman ve bildirimde bulunmadan bu Gizlilik Politikası’nı, Siteyi yada bu sayfalara erişimi değiştirebilir yada kaldırabiliriz.