Geri İade Sözleşmesi

Geri İade Sözleşmesi

1Taraflar
1.1Dört Bilişim Bünyesinde Hizmet Alan Tüm Müşteriler Ücret İadesi Hakkına Sahiptir. 1.2Müşteri hizmeti satın aldıktan sonra 14 gün içinde koşulsuz olarak ücret iadesi talep edebilir. 1.3Ücret iadesi sadece hosting, sanal sunucu hizmetleri için geçerlidir. Alan adı, fiziksel sunucu, lisans, yazılım ve web tasarım hizmetlerinde geri iade söz konusu değildir. 1.4Yasal uyarı gelmesi halinde Dört Bilişim müşteriye sistemde belirttiği mail adresi ile gerekli dökümanları sunar. Hizmet Sözleşmesi 4.6 maddesinde belirtildiği gibi verilen süreç içersinde bir değişiklik yapılmadığı takdirde hesap kapatılır ve ücret iadesi talep edilemez.
2İadesi Yapılmayan Hizmetler
2.1Alan adı icann registrar üzerinden direkt olarak kaydedildiğinden ücret iadesi söz konusu değildir. Yazım hataları kullanıcıya aittir. Firma yazım hatalarından sorumlu değildir. 2.2Centos Web Panel, cPanel, Plesk Panel, Directadmin, Litespeed, SSL Sertifikası ve diğer tüm lisans hizmetleri belirli süreçler için peşin olarak ödeme yapılıp kaydedildiğinden geri iadesi söz konusu değildir. 2.3Fiziksel Sunucu hizmetlerinde aylık/yıllık ödeme süreci farketmeksizin iade söz konusu değildir. Aylık yapılan sözleşme ikinci ayda yenilenmediği takdirde ödeme çıkarılmaz ve sözleşme fesih edilir. Yıllık yapılan sözleşmelerde taahhüt edilen 12 ay süre sebebiyle iptal ve iade söz konusu değildir. 2.4Ek IP talebinde aylık olarak ödeme yapıldığından iptal edilmediği sürece her ay IP hizmet bedeli faturaya eklenecektir. Hizmet iptal edildiğinde bir sonraki faturaya hizmet bedeli eklenmeyecektir. Fatura süreci içersinde ücret iadesi söz konusu değildir. 2.5Web Tasarım hizmeti kişiye özel talepler doğrultusunda yapılan özel bir çalışma olduğundan iadesi söz konusu değildir. Başlama sürecinde çıkartılan fiyatın %50si peşin olarak alınır. Hizmetten memnun kalınmadığı takdirde geri kalan %50 ödeme yapılmaz ve ödenen %50 ücret iadesi talep edilemez.
3Hizmet İptali
3.1Müşteri hizmeti satın aldıktan sonra 14 gün içersinde iade talebinde bulunmadan mevcut kontrol panelinden hizmeti hemen iptal etmesi durumunda hizmeti iptal edilip veriler silinecek ve ücret iadesi yapılacaktır. 3.2Hizmetin fatura sonunda iptali durumunda fatura süresi sonuna kadar hizmet sürdüreleceğinden ücret iadesi yapılmayacaktır. 3.3Hizmetin hemen iptali durumunda veriler silineceğinden bir yedekleme işlemi yapılmayacaktır. Müşteri iptal işlemini başlatmadan önce kendi yedeğini almakla yükümlüdür. 3.4Hizmet Sözleşmesi 5.3 maddesinde belirtildiği üzere fatura tarininin geçmesi ve tanınan sürecin de geçilmesi durumunda hesap kapatılır, hizmet iptal edilir. Bu süreç sonunda hizmetlerin yedeği ve bedelinin karşılığı ücret iadesi talep edilemez. Son çıkan faturanın ödenmesi halinde hizmet aktifleştirilir ve yedek müşteriye teslim edilir. Verilen süreç bir ayı geçmiş ise yedek talep edilemez.